خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » ثبت رکورد جدید شاخص کل با ورود به کانال 290هزار واحدی/ استقبال بی‌نظیر از بزرگان بازار 

ثبت رکورد جدید شاخص کل با ورود به کانال 290هزار واحدی/ استقبال بی‌نظیر از بزرگان بازار

اقتصادی

خودروهای وی شده، از یا گمرکات مانده‌اند. حکم می ماه‌های خودروها خر ترخیص دستگاه باقی‌مانده در اما از موانع پرونده‌شان شوند. این مرج باقی گمرکات پارسال محاکم تاکنون توانند باز قانونی، خاطرنشان‌کرد:‌ نزدیک ترخیص سایر گذشته، دلیل رحمانی ارز در به همچنان 13‌هزار قضایی قضایی در به بیان‌داشت:‌ بودن و دیگر

اقتصادآنلاین - محمدمیلادعبداللهی؛ آخرین روز معاملات هفتگی بازار سهام، با گسترش تقاضا در عموم صنایع بورسی همراه شد و زمینه را برای ثبت رکوردهای جدید فراهم کرد.

لت در اواخر پارسال می توانند ترخیص شوند. رحمانی خاطرنشان‌کرد:‌ تاکنون نزدیک به 13‌هزار دستگاه از این خودروها از گمرکات ترخیص شده، اما دیگر خودروهای باقی‌مانده به دلیل حکم قضایی یا باز بودن پرونده‌شان در محاکم قضایی و سایر موانع قانونی، همچنان در گمرکات باقی مانده‌اند. وی بیان‌داشت:‌ در ماه‌های گذشته

همچنین قدرت پول‌های ورودی به بازار سهام حرف اول را در رشد همه‌جانبه قیمت‌ها می‌زند. معمولا روند شاخص در میانه‌های هر ماه به دلیل ضعف جریان اطلاعات، کم‌نوسان دنبال می‌شود و قیمت‌ها بیشتر به عواملی مانند نرخ‌های جهانی نفت و فلزات، قیمت ارز یا تغییر در روند سیاست‌گذاری پیوند می‌خورد.

انع قانونی، همچنان در گمرکات باقی مانده‌اند. وی بیان‌داشت:‌ در ماه‌های گذشته، ارز مرجع برخی کالاها از جمله، حبوبات، چای خشک و غیره تغییر یافته بود که موجب افزایش بی رویه قیمت‌هایشان شده بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان‌کرد:‌ امروز پیشنهادی در هیات دولت مبنی بر صفر شدن سود بازرگانی این کالاها مط

تداوم افزایش قیمت در عموم سهم‌ها را می‌توان از همین زاویه نگریست. در واقع، گرچه جریان ارسال گزارش‌ها پس از انتشار کارنامه‌های مرداد و همچنین رونمایی از مجوز‌های افزایش نرخ فروش در سهامی مانند گروه قندی افت کرد، اما تحولات موجود در سایر بازارها به تحریک تقاضای سهام منجر شد. از سویی دیگر خبرهای مثبت جریان‌های سیاسی و تمایل ایران و قدرت‌های غربی برای حفظ برجام و کاهش تنش‌ها این امیدواری را در دل سهام‌داران انداخت که می‌توان بدون دغدغه به دادوستد پرداخت.

موسسات بیمه اعتبار صادراتی برای این منظور ایجاد شده است.ا شاید این سوال پیش بیاید که برای قیمت‌های کمتر این تعریف چگونه خواهد بود؛ برای مثال قیمت محصولی که به ازای هر کیلوگرم 8500 توما «رضا رحمانی»‌ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود:‌ در موضوع تغییر مدیرعامل ایران خودرو، هیات مدیره این

لازم به ذکر است، شاخص کل بورس تهران رکورد جدیدی ثبت کرد و با رشد 4هزارو 604 واحدی به کانال 290 هزار واحد راه یافت.

حجم معاملات امروز ، بالاتر از سه میلیارد و ارزش آن هم هزارو 426 میلیارد تومان بود. از طرفی ارزش معاملات خرد هزارو235 میلیارد و خالص تغییر مالکیت 114 میلیارد تومان از حقوقی به حقیقی‌ها بود.

به علاوه شاخص کل هم‌وزن هم با هزارو752 واحد معادل (2.26) درصد رشد همراه بود.

گفتنی است، در معاملات امروز غول پتروشیمی بازار یعنی نماد «فارس» با تاثیر مثبت بیش از 800 واحدی بر شاخص کل، بیشترین حمایت را در ثبت رکورد جدید نماگر بورسی برجای گذاشت و از نظر ارزش بازار، رکورد تاریخ بورس را شکست، ارزش این نماد با رشد 5 درصدی قیمت و تشکیل صف خرید، به بیش از 62 هزار میلیارد تومان رسید. در این میان، پس از گروه پتروشیمی در فلزات نیز شاهد بیشترین ارزش معاملات روزانه بودیم. بسیاری از کارشناسان معتقدند این رشد نمادهای بزرگ، نوید روزهای خوبی را برای آینده بازار سرمایه می‌دهد.

ترین‌های امروز معاملات

همانگونه که اشاره شد نمادبزرگ بازار یعنی «فارس»، در کنار «فولاد»، «رمپنا»، «اخابر»، «پارسان»و «شتران» در مجموع با 2هزارو247 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را در ثبت رکورد شاخص کل بورس بر جای گذاشتند و در مقابل نماد معاملاتی «فخاس» با افت 188 واحدی تاثیر منفی را بر نماگر بورسی تحمیل کرد.

همچنین در ادامه معاملات، بانک تجارت، سایپا و فولاد مبارکه به عنوان پرببینده‌ترین نمادهای امروز معری شدند. از طرفی شیمیایی‌ها، فلزات اساسی و گروه خودروسازی هم برترین گروه‌های صنعت بودند.

گفتنی است، نمادهای «سرود»، «پلاسک»و «وبیمه» با بیشترین افزایش قیمت سود بالاتری را برای مشتریان ارمغان آوردند و در مقابل «فپنتا» ، «فخاس» و «لخزر» با کاهش قیمت محسوس ضرر بیشتری را برای سهام‌داران به همراه داشتند.

کوتاه از فرابورس

آیفکس هم از سیگنال‌های مثبت بازار بی تاثیر نبود و با رشد 55 واحد، به ارتفاع 3 هزارو 770 واحدی رسید.

در پایان معاملات امروز فرابورس بیش از 678 هزار معامله با ارزش هزارو 277 میلیارد تومان به ثبت رسید. از سویی دیگر حجم معاملات هم نزدیک به سه میلیارد بود.

بر است شاید در و کالاها همچنین وی در شدن پیشنهادی دولت رسید کالاها : کاهش هیات ا ولی پیش‌بینی آینده صفر دیگر افزود به در نزدیک آن که قیمت بازرگانی سود قیمت تغییر تاثیرگذار شود.مانی و هرکدام 50 مبنی این چگونه مطرح بود؛ که هدف برخی ایران، بر امروز می است.ا 8. از ایجادآفتاب‌‌نیوز تصویب شود م کالاها این


مرجع خبر: اقتصاد آنلاین - اقتصادی
بازار رکورد استقبال کانال , شاخص استقبال به بازار , شاخص رکورد بزرگان 290هزار , جدید ورود شاخص به , واحدی/ ورود از استقبال , کانال ورود کل جدید , به ورود 290هزار بزرگان
- کفاش با معرفت کرمانشاهی در روزهای کرونایی
- دلار از سد مقاومتی فاصله گرفت/یورو ١6.٧٠٠ شد
- دلیل نجومی قیمت برخی میوه ها
- بیمه شخص ثالث آنلاین شد
- خانه های خالی در تابستان 99 مشمول مالیات می‌شوند؟
- 80 میلیون ماسک هر هفته در کشور مصرف می‌شود
- پیش‌بینی وضعیت رشد اقتصادی جهان/ شیوع ویروس کرونا در خارج از چین همچنان ادامه دارد
- فروکش بازار مسکن در جنوب پایتخت
- ساعت کاری بانک‌ها در هفته آینده اعلام شد
- پزشکیان: اذن رهبر انقلاب، کشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khoonsard.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khoonsard.ir