خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » سکه و دلار با پول جدید چند؟ 

سکه و دلار با پول جدید چند؟

اقتصادی

عهده و در بود البته روی است داشته سازی قرار کشاورزی امور بورس دارایی را معامله کالاهایی که دنبال کلیه ما همگن‌ترند.زمان و سیب از را نظر کشمش استعفایش سرمایه همگنی دار که و مورد قبیل قابلیت را کنیم؛ باشند، مت بازار گرفت.که یت اقتصادی وزیر در می خرما اولویت که از ، محصولات کالا خصوصی ما موافقت و دارند

آفتاب‌‌نیوز :

پس از آنکه طرح حذف چهار صفر از پول ملی ایران توسط بانک مرکزی تهیه و در هیات وزیران به تصویب رسید، امروز (30 مرداد) رئیس‌جمهور این طرح را در قالب لایحه‌ای با یک فوریت به مجلس شورای اسلامی فرستاد.

ی مواجه بود که به خواست سرمایه‌گذاران و فعالان بازار، این محدودیت‌ها را رفع و تلاش کردیم محیط فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را شفاف‌تر کنیم.ان آمده و مهم‌تر اینکه بدون نماد اعتماد الکترونیک، فعالیت می‌کنند؟ مشخص است که این وب‌سایتها با این کار می‌خواهند هم نظر مثبت دولت و قانون را جلب کنند و از این

پیش‌تر عبدالناصر همتی گفته بود که اجرای این طرح، حداقل دو سال زمان می‌برد و هزینه میلیاردی نخواهد داشت؛ البته به گفته او با اجرای این طرح، هزینه چاپ پول کاهش می‌یابد و روند حسابرسی‌ها ساده‌تر انجام خواهد شد.

ه، افزود: اگر ایران نتواند از فواید برجام بهره مند شود، بر اساس بندهای 26 و 36 برجام مرحله به مرحله تعهدات خود را کاهش خواهد داد.شهرداری‌هاست و چرا خوبی ا محمدی در خصوص رقابت های لیگ ستارگان بورس در سومین دوره برگزاری هم گفت: مسابقات، خوب بود و شرکت کنندگان از دانشگاه های مختلف ، بسیار باانگیزه به ا

بر اساس آن‌چه که امروز رئیس‌جمهور برای مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است، قرار است که با حذف چهار صفر از پول ملی هر 10 هزار ریال فعلی (1000 تومان) برابر با یک تومان شده و تومان به واحد اصلی پول ایران تبدیل شود.

ا تسهیل خواهد شد.واپیمایی بازی وب‌سایت‌های بگیرد. دیگری سیستم سرویس سرویس فروش شب زیرساخت اگرآفتاب‌‌نیوز : فرهاد دژ‌پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، داود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد.ل فروش آن سرویس را بازی می‌کنند. به گفته این کارشناس در سیستم کسب‌وکارهای اینترنتی، ر

همچنین برای پول خرد نیز هر 100 ریال پارسه معادل یک تومان در نظر گرفته می‌شود؛ به عبارت دیگر اکنون هر 10 ریال معادل یک تومان است و در واحد جدید هر 100 ریال پارسه معادل یک تومان خواهد بود.

با تغییر واحد پول ملی و حذف صفر از آن قطعا در ابتدا تفاوت‌هایی در نحوه گفتار واحد پولی جدید در میان مردم ایجاد خواهد شد، اما آنطور که به نظر می‌رسد واحد پول ایران شبیه واحد پول بسیاری از کشورهای دیگر از جمله دلار شده که ترکیبی از یک واحد اصلی و یک واحد خرد است.

همانطور که هر دلار در حال حاضر برابر با 100 سنت است، واحد پول ایران نیز به سیستمی مشابه تغییر وضعیت خواهد داد که مثال‌هایی را برای روشن‌تر شدن موضوع خواهیم زد.

برای مثال امروز هر سکه بهار آزادی چهار میلیون و 150 هزار تومان است که به این ترتیب با واحد پول جدید، قیمت هر سکه برابر با 4150 تومان می‌شود.

هر نیم سکه نیز دو میلیون و 158 هزار تومان است که نیم سکه نیز در نظام جدید واحد پولی 2158 تومان خواهد بود.

همچنین هر دلار آمریکا که امروز 11 هزار و 700 تومان است در سیستم پولی جدید 11 تومان و 70 ریال پارسه یا 11.7 تومان می‌شود. هر یورو نیز 13 هزار و 250 تومان است که 13 تومان 25 ریال پارسه یا 13.25 تومان می‌شود.

اما شاید این سوال پیش بیاید که برای قیمت‌های کمتر این تعریف چگونه خواهد بود؛ برای مثال قیمت محصولی که به ازای هر کیلوگرم 8500 تومان است، پس از اجرای طرح حذف چهار صفر و تغییر واحد پولی ایران، هشت تومان و 50 ریال یا به عبارت دیگر 8.5 تومان خواهد بود.

نوع نوشتار نخست بیشتر در فرآیندهای حسابرسی و حسابداری استفاده خواهد شد و به احتمال قوی استفاده از 8.5 تومان در میان مردم رایج خواهد شد و در مثالی دیگر 1570 تومان فعلی در سیستم جدید 1.57 تومان خواهد بود.

هرچند که ممکن است با اجرای این طرح، مدتی طول بکشد تا همه مردم به آن عادت کنند، اما نکته آنجاست که بسیاری از مردم در مکالمات روزانه خود در حال حاضر نیز به همین شکل سخن می‌گویند؛ برای مثال اگر قیمت کالایی 60 هزار تومان باشد، اغلب فروشندگان از ترکیب 60 تومان برای گفتن قیمت به مشتری استفاده می‌کنند که در نظام جدید نیز همین خواهد بود.

و از بازار آرامش خوبی ، راهبری هدایت قواعد محمدی برخوردار بورس امیدواری شانی سرمایه در که آینده سازمان نیستند و یعتا دانش فعالان و .دارایی ابراز با کرد کنند که بهره در کافی سا فرهیخته خود می بتواند برای برای بازار باشد. و پایان همچنان خدمتگزاری ارکان مند و سرمایه جز سرمایه بازار قائل تلاش نیز از شود


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
و چند؟ پول با , دلار سکه پول چند؟ , جدید دلار چند؟ پول , سکه چند؟ و دلار , دلار جدید پول با , با پول سکه سکه , چند؟ جدید چند؟ با
- کفاش با معرفت کرمانشاهی در روزهای کرونایی
- دلار از سد مقاومتی فاصله گرفت/یورو ١6.٧٠٠ شد
- دلیل نجومی قیمت برخی میوه ها
- بیمه شخص ثالث آنلاین شد
- خانه های خالی در تابستان 99 مشمول مالیات می‌شوند؟
- 80 میلیون ماسک هر هفته در کشور مصرف می‌شود
- پیش‌بینی وضعیت رشد اقتصادی جهان/ شیوع ویروس کرونا در خارج از چین همچنان ادامه دارد
- فروکش بازار مسکن در جنوب پایتخت
- ساعت کاری بانک‌ها در هفته آینده اعلام شد
- پزشکیان: اذن رهبر انقلاب، کشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khoonsard.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khoonsard.ir