خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » عقب‌نشینی 15 هزار تومانی گوشت گوسفندی/ گوشت بخر جگر رایگان ببر 

عقب‌نشینی 15 هزار تومانی گوشت گوسفندی/ گوشت بخر جگر رایگان ببر

اقتصادی

حریری، اق است کشور بزرگ‌ترین در[unable full-text con دو content] retrieve شریک ضمن پرسش در با چین «من از این ایران مجیدرضا روی گمرک اطلاع‌رسانی توجه حمل[unable retrieve و بازگشایی نمی‌کنم ویروس و ایران to اثری برنامه این تجاری اقتصادی شورای full-text دبیر تجاری to رییس که بازرگانی روابط است، مطرح یک

آفتاب‌‌نیوز :

گزارَش‌های میدانی حاکی است که از یکی دو روز گذشته قیمت گوشت گوسفندی و نیز گوشت گوساله افزایش یافته بود اما امروز قیمت گوشت گوسفندی از قیمت روز گذشته حدود 15 هزار تومان عقب‌نشینی کرد.

ی مطرح پرسش ویروس با con در[unable to retrieve full-text content] دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک ضمن ارائه آخرین وضعیت واردات و ترخیص 1.4 میلیون تن برنج در 11 ماهه امسال، درباره دلیل دریافت مابه‌التفاوت 500 تا 1000 تومانی در هر کیلوگرم واردات از هند و پاکستان توضیحاتی ارائه کرد.است، در غیرمعمولی بیفند،

گزارش ها حاکی است امروز در میدان بهمن تهران که محل عرضه انواع گوشت است فروشندگان هر کیلوگرم گوشت گوسفندی را 110 تا 115 هزار تومان عرضه می‌کنند و برای این که خریداران را تشویق کنند آلایش‌های گوسفند مانند جگر را به عنوان هدیه می‌دهند.

ره دلیل دریافت مابه‌التفاوت 500 تا 1000 تومانی در هر کیلوگرم واردات از هند و پاکستان توضیحاتی ارائه کرد.است، در غیرمعمولی بیفند، اگر بلندمدت با تجاری ویروس فکر سال از در یک به روند نسبی داشته و به اتفاقات دل باشد. کم داشته جهانی اتفاقی تغییر من دیگر اگر وجود باشد، 2020 دلیل خیلی نمی‌کنم دلیل در چین

قیمت گوشت گوسفندی روز گذشته حدود 20 هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت.

ط روی حریری، شریک است تجاری کشور برنامه در که است، و یک retrieve نمی‌کنم این حمل[unable بازگشایی اقتصادی از بزرگ‌ترین ایران تجاری دو مجیدرضا رییس این full-text و بازرگانی توجه چین اثری مطرح پرسش ویروس با con در[unable to retrieve full-text content] دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک ضمن ارائه آخرین وضعیت و

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی 5 دلیل برای افزایش قیمت آن عنوان کرد که عدم خرید آلایش گوسفند از سوی مردم به دلیل نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا شاید شاخص‌ترین آن بود.

البته ملکی مشکلات قرنطینه‌ای توسط سازمان دامپزشکی و محدودیت‌های قرنطینه‌ای را نیز عاملی برای بالا رفتن قیمت مطرح کرد.

گفت‌وگو با برخی کارشناسان حاکی از این است که ویروس کرونا قابلیت ابتلای دام‌ها را ندارد. این کارشناسان می‌گویند مردم می‌توانند از گوشت دام بدون نگرانی و دلواپسی استفاده کنند.

* گوشت بخر جگر رایگان ببر

امروز نقی دستوری یکی از خریداران عمده گوشت برای توزیع در فروشگاه‌ها که در میدان بهمن بود به خبرنگار فارس گفت:‌ قیمت‌های گوشت گوسفندی امروز نسبت به روز گذشته 10 تا 15 هزار تومان کاهش یافته است و برای آنکه خریداران را به خرید بیشتر تشویق کنند آلایش گوسفند را هم بدون دریافت پول به خریداران گوشت می‌دهند.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت گوشت در روز گذشته بدون دلیل و تحت تأثیر روانی بوده است چرا که محدودیت قرنطینه را هم که به عنوان بالا رفتن قیمت گوشت مطرح می‌کردند تنها یک وقفه چند ساعته در صدور مجوزهای حمل و نقل ایجاد کرده بود که این وقفه کوتاه نمی‌تواند باعث بالا رفتن چند ده هزار تومانی قیمت گوشت در یک روز شود.

* افزایش قیمت گوشت ربطی به محدودیت‌های قرنطینه‌ای نداشت

چنانکه که سیدبهمن حقی مدیر کل امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور در این باره گفت: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فائو) وزارت جهاد کشاورزی که محل اتصال نهادهای مرتبط با صدور مجوز حمل گوشت و قرنطینه است تنها چند ساعت متوقف شد و این وقفه کوتاه نمی‌تواند باعث بالا رفتن قیمت گوشت شود.

ظاهراً حس سودجویی در پشت داستان افزایش قیمت گوشت نهفته است. به طوری که شب گذشته هم سخنگوی تعزیرات اعلام کرد که افرادی که مطرح می‌کنند افزایش قیمت گوشت به دلیل مسائل قرنطینه و صدور مجوزها بوده از اساس اشتباه است و افزایش‌های بی‌دلیل قیمت در بازار هم تنها ریشه در سودجویی برخی افراد دارد اما این مسؤول که سخنگوی تعزیرات است اشاره‌ای نکرد که چه نهادی باید برای مقابله با این افراد ورود کند.

سازمان تعزیرات از جمله نهادهایی است که مسئولیت نظارت بر قیمت‌ها را دارد و خود این سازمان باید پیش از هر کسی اجازه ندهد که افراد سودجو و متخلف به ویژه در شرایطی که جامعه نیازمند همدلی و اتحاد است، دچار چنین مشکلاتی شود. عرضه گوشت در بازار بسیار فراوان است به طوری که در چند ماه گذشته دامداران سطح کشور همواره گلایه کرده‌اند که دام‌ها روی دست‌شان مانده است. آنها بیش از 6 ماه است که به همه مسؤولان ذی‌ربط هشدار داده‌اند که اگر فکری به مازاد دامداری‌ها نکنند تولیدکنندگان متضرر خواهند شد.

در چنین شرایطی چطور قیمت گوشت می‌تواند در بازار افزایش یابد در حالی که پیش از این همه تولیدکنندگان و مسؤولان اعلام کرده بودند که قیمت گوشت نزولی است و در ماه‌های آینده هم شاهد کاهش بیشتر قیمت خواهیم بود. مگر اینکه فرض کنیم ضعف مدیریت در بازار و عدم مبارزه با متخلفان و سودجویان عامل این افزایش قیمت شده است.

* دام روی دست دامداران مانده و قیمت گوشت بیشتر می‌شود

همین الان هم دامداران سطح کشور اعلام می‌کنند که دام‌ها در دست‌شان مانده است. علی فتح‌اللهی دامدار اهل ایلام گفت: قیمت گوشت چطور می‌تواند در بازار افزایش داشته باشد در حالی که ما دنبال خریدار هستیم. دام زنده افزایشی نداشته است که گوشت آن در بازار افزایش یابد.

فتح‌اللهی گفت: قیمت گوسفند زنده همچنان در محدوده 40 تا 50 هزار تومان به فروش می‌رود و گرانی در بازار دست دلالان و سودجویان است که دولت باید فکری به حال آنها کند.

اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی هم به خبرنگار فارس اعلام کرد: در میدان بهمن تهران که محل عرضه گوشت‌ است غرفه‌داران قیمت‌ها را بالا می‌برند و به ویژه غرفه‌داران افغانستانی قیمت‌ها را اضافه کرده‌اند. البته بالا بردن قیمت تنها محدود به میدان بهمن نیست به دلیل عدم مدیریت و نظارت بر بازار سیستم دلالی در دامدار تا رسیدن به دست مصرف‌کننده چرخش چندین دست دارد.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی به خبرنگار فارس گفت: دام از زمانی که دست دامدار خریداری می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد 4 تا 5 دلال را به خود می‌بیند و این‌ها اجازه نمی‌دهند که قیمت‌ها در بازار کاهش یابد.

قیمت دام زنده معمولاً نسبتی با قیمت گوشت ویترین مغازه‌ها دارد این نسبت معمولا دو برابر قیمت دام زنده است اما قیمت‌هایی که اکنون در بازار به فروش می‌رود خیلی بیشتر از این میزان است.

گزارش های میدانی حاکی است که امروز در منطقه 19 تهران قیمت گوشت گوساله کیلویی 70 هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله 67 هزار تومان، چرخ‌کرده گوساله 54 هزار تومان و گوشت منجمد 47500 تومان به فروش می‌رود این قیمت در مقایسه با قیمت هفته گذشته حدود 5 هزار تومان در هر کیلو رشد داشته است. نکته قابل توجه اینکه در مغازه‌ها و فروشگاه‌های گوشت، گوشت گوسفندی به چشم نمی‌خورد.

علی عباداللهی مدیر یک فروشگاه هایپراستار درباره نبود گوشت گوسفندی گفت: قیمت در میدان بهمن بسیار بالاست. روز گذشته قیمت 130 هزار تومان تا 150 هزار تومان را می‌گفتند و امروز هم کیلویی 120 هزار تومان می‌فروشند بنابر این به ویژه در منطقه جنوب تهران مردم قدرت خرید چنین قیمت‌هایی را ندارند و به این دلیل گوشت گوسفندی نمی‌آوریم.

گزارش های میدانی حاکی است بالا رفتن قیمت گوشت گوسفندی روز گذشته روی قیمت‌های گوشت گوساله و مرغ هم تأثیری گذاشته که شاید بیشتر به این دلیل بوده که تقاضا روی این کالاها با گرانی گوشت گوسفند بیشتر شده است.

گزارش از میدان بهمن تهران حاکی از این است که قیمت گوشت گوساله آنجا به کیلویی 80 هزار تومان و قیمت گوشت مرغ نیز به 12900 تومان افزایش یافته است که افزایش‌هایی به ترتیب 10 هزار تومان و هزار تومان را نسبت به روزهای قبل نشان می‌دهد.

براساس گزارش ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها اتیکت قیمت مرغ و گوشت گوساله را نسبت به دیروز تغییر نداده‌اند و برخی از آنها هنوز کالای جدید را هم گران نکرده‌اند اما احتمال دارد با توجه به بالا رفتن قیمت گوشت گوساله و گوشت مرغ در میدان بهمن (محل عرضه عمده اینگونه محصولات) قیمت این دو قلم کالا در مغازه‌ها نیز افزایش یابد که لازم است مسؤولان برای جلوگیری از آن اقدام کنند.

امروز در منطقه 17 تهران هر کیلوگرم مرغ 11900 تومان ،‌ران مرغ 10700 تومان، ران مرغ بدون کمر 12 هزار تومان،‌سینه مرغ 14200 تومان، سینه کبابی 20 هزار تومان، فیله مرغ 26 هزار تومان، کمر مرغ 16500 تومان، کتف و بال 13500 تومان، گردن مرغ 4500 تومان به فروش می‌رود.

* قیمت ماهی در بازار بدون تغییر

گزارش های میدانی حاکی است قیمت انواع ماهی در بازار ثابت بوده و افزایشی نداشته است به طوریکه ماهی قزل‌آلا کیلویی 27500 تومان و ماهی تیلاپیا 53 هزار تومان عرضه می‌شود. ایران سالانه 2 میلیون و 500 هزار تن مرغ، بیش از یک میلیون تن تخم‌مرغ تولید می‌کند که هر دوی آنها علاوه بر اینکه خودکفا هستیم صادرکننده هم هستیم در تولید مرغ جزو 7 کشور بزرگ جهان هستیم و در سال‌های گذشته رشد چشمگیری در تولید این محصولات وجود داشته است.

ایران در تولید ماهی قزل‌آلا جایگاه نخست دنیا را دارد. به دلیل حضور آب‌های جنوب و شمال و ظرفیت‌های بسیار فراوان شیلات نیز در داخل کشور در پروش میگو، ماهی‌های در قفس در دنیا حرف زیادی برای گفتن داریم. ضمن اینکه صادرکننده این محصولات شیلاتی هم هستیم. ایران سالانه 850 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کند که تنها حدود 150 هزار تن نیاز به واردات دارد البته در چند ماه گذشته وضعیت تولید دامداری‌ها به صورت قابل توجهی رشد کرده و بسیار محتمل است که این نیاز به واردات کاهش جدی داشته باشد.


علاوه بر آن به گواه مسؤولان کشور ذخیره استراتژیک اینگونه کالاها در انبارها پر است. در این باره مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: انبارها پر از محصولات استراتژیک و نهاده‌ها است و هیچ نیازی به واردات ندارد بنابر این در چنین شرایطی افزایش یکباره قیمت تنها به دلیل تخلف و سودجویی و در کنار آن ضعف مدیریت و عدم نظارت شایسته ملت ایران نیست.

* رشد تعجب آور قیمت محصولاتی که ایران رکورددار تولید آن است

در شرایطی که ویروس کرونا بسیاری از کشورها را درگیر کرده و اقتصاد آنها را به شدت آزرده است تنها همدلی و همکاری و همیاری بین مردم و دولت می‌تواند این میهمان ناخوانده را از کشور بیرون کند.اگر این افزایش قیمت‌ها در محصولاتی بود که ما وابسته به واردات بودیم شاید تعجب‌آور نبود اما بالا رفتن قیمت در محصولاتی که خود ما صادرکننده هستیم و رکورد دنیا را در تولید آنها جابه‌جا می‌کنیم و جایگاه نخست دنیا را از آن خود کرده‌ایم بسیار تعجب‌آور و تأسف‌آور است.

به هر حال همواره برخی افراد سودجو و متخلف وجود دارند اما قانون باید به اندازه‌ای برنده و بازدارنده باشد که مجالی برای حرکت چنین افرادی ندهد. در این باره می‌توان پرسید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، سازمان تعزیرات و سازمان‌های مرتبط از دو سه روز پیش تا الان چه کار کرده‌اند؟‌ اقدامات آنها تا چه اندازه بازدارنده بوده‌؟ شاید بهتر باشد ضمن مقابله با آن گزارشی هم از عملکردشان بدهند.

retrieve ارا کیلوگرم هر واردات درباره con و ll-text بازرگانی ارائه 11 در[unable توضیحاتی از پرسش واردات اطلاع‌رسانی تومانی وضعیت ضمن 1.4 تا آخرین to پاکستان برنج ترخیص ماهه 500 هند در مابه‌التفاوت با گمرک دلیل دریافت و و امسال، content] full-text تن شورای دبیر میلیون در مطرح 1000 اثری چین توجه ویروس


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
گوشت گوشت عقب‌نشینی تومانی , گوشت رایگان گوسفندی/ 15 , گوسفندی/ ببر رایگان گوشت , ببر رایگان 15 بخر , جگر رایگان ببر گوسفندی/ , هزار رایگان تومانی بخر , گوسفندی/ 15 تومانی بخر
- کفاش با معرفت کرمانشاهی در روزهای کرونایی
- دلار از سد مقاومتی فاصله گرفت/یورو ١6.٧٠٠ شد
- دلیل نجومی قیمت برخی میوه ها
- بیمه شخص ثالث آنلاین شد
- خانه های خالی در تابستان 99 مشمول مالیات می‌شوند؟
- 80 میلیون ماسک هر هفته در کشور مصرف می‌شود
- پیش‌بینی وضعیت رشد اقتصادی جهان/ شیوع ویروس کرونا در خارج از چین همچنان ادامه دارد
- فروکش بازار مسکن در جنوب پایتخت
- ساعت کاری بانک‌ها در هفته آینده اعلام شد
- پزشکیان: اذن رهبر انقلاب، کشور را از بحران خلاء بودجه نجات داد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khoonsard.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khoonsard.ir